Тържеството започна с празничен водосвет, отслужен от Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим и отец Павел, които благословиха новия STEM център и пожелаха здраве, вдъхновение и успехи.
Сред официалните гости бяха началникът на Регионалното управление на образованието – Ивайло Златанов, заместник – кмет по образованието – Боряна Шалявска, преставители на Обществения съвет на училището и на Училищното настоятелство, които поздравиха ръководството на училището за създаване на съвременна образователна среда.
Директорът на училището Методи Андонов приветства присъстващите и подчерта значението на STEM обучението, като акцентира върху необходимостта младите хора да учат чрез практика, експерименти и нови технологии.
Учениците демонстрираха интересни експерименти и любопитни научни факти от света на биологията, химията, физиката и роботиката, а състезанието между “биолози, химици и физици” внесе настроение, ентусиазъм и дух на приятелска надпревара.
Четвъртокласници представиха сценка и песен, посветени на Космоса – едно истинско пътешествие сред звездите и планетите, изпълнено с талант, въображение и мечти.
























































